جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
سبد خرید

سورتینگ و بسته بندی میوه

سورتینگ اصطلاحي به معناي درجه بندي و دسته بندي انواع ميوه ها و ساير محصولات کشاورزي براساس اندازه، رنگ، شکل ظاهري و سایر مولفه های مورد نیاز گفته مي شود که توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود.

اهمیت سورتینگ

درجه‌بندی و بسته‌بندی درست و اصولی، موجب حفظ کیفیت و تازگی محصولات کشاورزی می شود.

این صنعت یکی از صنایع جانبی در کشاورزی است. گلخانه داران حرفه ای به صورت ویژه به آن می پردازند. اهدافی مثل کاهش ضایعات، جلوگیری از آلودگی ها، امکان درج اطلاعات محصول، اصلاح الگوی مصرف، ایجاد اشتغال پایدار، تشخيص آسان تر کيفيت محصول توسط مشتري و توزيع منظم تر را خواهد داشت.

نقش سورتینگ در صادرات

محصولات سورتینگ شده باعث افزایش صادرات و ورود ارز به داخل کشور می شوند .

با استفاده از دستگاه های سورتینگ و بسته بندی، میتوانیم محصولات خود را با ظاهری مناسب در اختیار مشتریان خارجی قرار دهیم .

یکی از مراحل مهم در صادرات میوه و هر نوع محصول دیگر، فرایند تولید تا بسته بندی است. این فرآیند در صادرات میوه پس از برداشت محصول از خط سورتینگ تا بسته بندی میوه بوده است. یکی از مراحل مهم برای عرضه محصول نهایی است.

محصولاتی که برای بسته‌بندی و صادرات انتخاب می‌شوند، باید از نظر اندازه و کیفیت تفکیک شده و یکدست باشند. این موضوع برای بسته‌بندی استاندارد و عرضه نهایی محصول بسیار با اهمیت است.

نقش سورتینگ در بازار داخلی

در کشور ما از نظر بسياري از مردم، سورتینگ فرایندی تجملی و صرفا جهت افزایش قیمت و زیبایی ظاهری محصول است. در صورتی که با خرید محصولات سورت شده، محصولاتی کاملا سالم و با کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرد. ولی در خرید فله ای میزان ناخالصی و نا سالمی محصولات بالاتر است به همراه کیفیتی پایین تر.

همچنین استفاده از محصولات کشاورزي سورت و بسته بندي شده باعث افزایش فروشگاه هاي مدرن می شود.

بازار های پیش رو برای کشاورزان

بازارهای مستقیم برای بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی برای بسیاری از کشاورزان از مهم ترین بخش فرصت های فروش است .

رفع نقایص و یا آلاینده‌ها موجب ارتقای سطح کیفیت محصولات تولید شده در بخش کشاورزی می گردد. کشاورزان می‌توانند با قیمتی مشابه آنچه در فروشگاه مواد غذایی عرضه می‌شود  یا به صورت اینترنتی یا از طریق سفارش تلفنی محصولات خود را به فروش برسانند.

میتوانید با کلیک بر روی لینک و رفتن به صفحه وبلاگ آیسی من اطلاعات جامعی در مورد گلخانه، گلخانه داری و همینطور تجهیزاتی که در گلخانه ها استفاده می شود به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا برای دریافت فایل ها ایمیل خود را وارد کنید.

شروع به گفتگو
1
نیاز به کمک دارید؟پیام دهید.
سلام به وب سایت ICMAN خوش آمدید. چگونه میتونیم کمکتون کنیم؟