همیشه هوای گلخونت رو داشته باش !

سیستم هوشمند کنترل اقلیم یا اتوماسیون گلخانه

اتوماسیون گلخانه
هوشمندسازی گلخانه ؛ از نیاز تا فناوری

در واقع از قدیم الایام دغدغه رفع نیاز های افراد و جامعه باعث شکل گرفتن ایده های نوآورانه و فناوری های جدید بوده است . پدیده افزایش جمعیت و کاهش منابع آب و خاک نیز باعث شده است تا کشاورزان همواره به فکر روش هایی برای افزایش تولید محصول با کیفیت باشند تا ضمن تامین نیازهای غذایی جامعه در حوزه محصولات کشاورزی به سودآوری بیشتر خود کمک کرده باشند.
یکی از دشواری های گلخانه داران برای اینکه بتوانند میزان تولیدات خود را افزایش دهند و کیفیت محصولات را تا حد ارائه به بازارهای خارجی و صادرات بالا ببرند، نیاز به نظارت ، کنترل و پیگیری دقیق و مداوم بر تمامی فرایندهای گلخانه از جمله شرایط تهویه و اقلیم گلخانه ، وضعیت تجهیزاتی مثل فن ها ، دریچه ها ، هیترها و غیره ، میزان آبیاری و کود دهی و بسیاری موارد دیگر می باشد . از طرفی حضور مستمر گلخانه دار به دلیل دور بودن محل سکونت وی تا محل گلخانه مشکلاتی را برای او ایجاد می نماید.
خوشبختانه اتفاق خوشایندی که علم و فناوری برای کشاورزان و گلخانه داران رقم زده است تا زحمت نظارت و کنترل مستمر و دقیق بر گلخانه و محصولات آن را تا حد بسیار زیادی از روی دوش آنها بردارد ، وجود فناوری هوشمند سازی گلخانه است.
لازم به ذکر است که امروزه تقریبا همه ی گلخانه های بزرگ و مجهز دنیا که محصولات انها به نقاط مختلف جهان ارسال می شود ، از فناوری گلخانه هوشمند بهره می برند. 

اتوماسیون چه مزایایی برای گلخانه شما دارد؟

بهبـــود کیفیت

با کنترل و نظارت صحیح و دقیق بر اقلیم گلخانه ، همچنین میزان و زمان آبیاری و کوددهی و دفع به موقع آفات نباتی، به محصولات گلخانه ای با کیفـیت مطلـوب دسـت خواهیم یافت.

افزایش راندمان

بهبود کیفیت محصولات ، دفع آفات و آبیاری و کودهی به موقع باعث میشود کشاورز میزان بالایـی از  محصـولات سـالم ، بدون آفت زدگی و ضایعات را برداشت و روانه بازار نماید.

کاهـــش آفــات

کنترل صحیح اقلیم گلخانه مانع از رشد و تکثیر قارچ ها و حشراتی مانند مگـس سـفید میشود که خود عاملی است بر افزایش راندمان و کیفیت محصول و کاهش مصرف سموم .  

راحتی در مدیریت

گلخـانه دار از راه دور توسـط تلفـن همـراه بر فـرایندهای گلخـانه  و محصـولات خـود نـظارت و کنتـرل دقیـق داشـته و در صـورت بروز هر مشکل به موقع مطلع شده و اقدام مینماید. 

صــرفه جویی در منابع

کنترل برنامه ریزی شده تجهیزات گلخانه مانند فن،پمپ و بخاری باعث صرفه جویی در مصرف آب، برق، گاز، کود و غیره می شود. همچنین نیاز به کارگر نیز به حداقل ممکن میرسد.

اطـلاعـات دقیـق

داده های دقیق پارامترهای دما و رطوبت هوا و خاک، دی اکسید کربن، سختی و شوری آب و غیره به تصمیم گیری صحیح و به موقع کارشناسان کشـت کمـک زیـادی مینماید. 

خدماتی که اتوماسیون گلخانه آیسی من درون و بیرون از گلخانه شما ارائه می دهد.
درون گلخانه

سیستم اتوماسیون گلخانه به کمک تجهیزات درون گلخانه شما و سنسورهایی که نصب می شوند ، کنترل و نظارت بر اقلیم گلخانه همچنین آبیاری و تغذیه گیاهان را به صورت برنامه ریزی شده و هوشمند در دست می گیرد.   

اتوماسیون گلخانه
بیرون گلخانه

تجهیزاتی در بیرون از گلخانه نیز وجود دارند که کنترل هوشمند آنها به شما کمک می کند تا گلخانه خود را بهتر مدیریت نمایید. همچنین بدلیل اینکه پارامترهای هواشناسی بر اقلیم درون گلخانه تاثیر گذار است از ایستگاه هواشناسی در بیرون گلخانه استفاده می شود. 

ویژگی های خاص سیستم اتوماسیون
اپلیکیشن اندروید

مانیتورینگ لحظه ای مقادیر سنسورها و وضعیت تجهیزات درون گلخانه، تعریف محدوده کنترل دما، رطوبت و غیره، قابلیت کنترل دستی تجهیزات، ارائه نمودار و گزارش آماری از داده های ثبت شده

آمارگیری و نمودار

ارائه نمودار داده های دما، رطوبت و . . . در بازه های زمانی مختلف بر روی اپلیکیشن تلفن همراه و نسخه وب

آلارم و عیب یابی

اطلاع رسانی از طریق اپلیکیشن و سیستم اعلان گلخانه در صورت خارج شدن مقادیر دما و رطوبت وغیره از محدوده تعریف شده، بروز خطا در سیستم، تجهیزات و قطعی برق

سامانه هواشناسی

سیستم هواشناسی شامل سنسورهای دما ،رطوبت لوکس ،جهت و سرعت وزش باد در خارج از گلخانه

قابلیت نصب HMI

قابلیت نصب نمایشگر لمسی HMI بر روی سیستم مرکزی اتوماسیون جهت با قابلیت های مشابه اپلیکیشن اندروید

روال هوشمندسازی
آیسی من
روی تصویر زیر زوم کنید.

اگر برای تهیه سیستم اتوماسیون هوشمند گلخانه و برآورد اولیه قیمت سوالی دارید

همین حالا فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید

دریافت مشاوره و
استعلام قیمت
سوالات متداول مشتریان
برای چه متراژ هایی می توان از سیستم اتوماسیون گلخانه استفاده کرد ؟

این سیستم در گلخانه های کوچک مقیاس با متراژ 20 تا 2000 متر تا گلخانه های بزرگ مقیاس با متراژ 2000 متر تا چندین هکتار و شهرک های گلخانه ای قابل استفاده و بهره برداری است.

آیا امکان بازدید از پروژه های انجام شده قبلی وجود دارد ؟

بله . در صورت رضایت گلخانه داران و با انجام هماهنگی قبلی امکان بازدید از گلخانه آنها و اجرای پروژه اتوماسیون در آنجا وجود دارد.

چگونه می توان از وضعیت گلخانه خود مطلع شده و فرامین لازم را ارسال نمود؟

گلخانه دار از طریق اپلیکیشن موبایل ، نرم افزار وب بر روی رایانه شخصی و پیامک می تواند بر گلخانه خود نظارت داشته و فرامین لازم را از راه دور به تجهیزات خود بدهد(در حالت دستی). همچنین تابلو نمایش ، پنل صوتی گلخانه و نمایشگر لمسی(در صورت نیاز مشتری) از جمله ادواتی هستند که گلخانه دار را از وضعیت گلخانه و تجهیزات آن مطلع می نمایند.

آیا سیستم اتوماسیون دارای قابلیت آبیاری هوشمند هم میباشد؟

بله. این سیستم با دریافت داده های رطوبت بستر کشت (توسط سنسور رطوبت خاک آیسی من )، در زمان های مناسب و برنامه ریزی شده اقدام به آبیاری نموده تا محصول به میزان و زمان مناسب آبدهی شود.

در مناطقی که آنتن دهی ضعیف است، اتصال اتوماسیون برقرار می گردد ؟

بله. در مناطقی که آنتن دهی ضعیف است ، چون سیستم برای ارسال داده های خود به سرور اصلی از شبکه GPRS استفاده می نماید و حجم داده ها در حد چندبایت یا کیلو بایت است ، داده ها ارسال و دریافت می گردند. فقط ممکن است تاخیر مختصری وجود داشته باشد. همچنین ارسال و دریافت داده از طریق کدهای پیامکی نیز انجام می گیرد.

اما در مکان هایی که اصلا آنتن دهی وجود ندارد، این سیستم کارایی لازم را ندارد.

شرایط پشتیبانی شرکت چگونه است ؟

12 ماه گارانتی تعویض یا تعمیر

36 ماه خدمات پس از فروش

* لازم به ذکر است که بعد از گذشت یکسال ، هزینه های رفت و آمد به نسبت فاصله مکانی مختلف محاسبه می شود.

اتوماسیون چه کارکردی برای گلخانه من دارد؟

از میان خدمات زیادی که اتوماسیون به گلخانه دار ارائه میدهد، می توان به 6 مورد اصلی اشاره نمود:

1. افزایش کیفیت محصول

2. افزایش مزان تولید

3. کاهش خرابی و آفت زدگی

4. راحتی در مدیریت گلخانه

5.صرفه جویی در مصرف منابع

6.دسترسی به آمار و اطاعات دقیق

درمورد این موضوع بطور تفصیلی در بخش مزایای اتوماسیون صحبت شد.

قیمت دهی سیستم اتوماسیون چگونه انجام میگیرد؟

در ابتدا با مشخصاتی که مشتری از گلخانه خود میدهد (مانند مکان و متراژ گلخانه، تجهیزات موجود و . . .) به صورت حدودی پیش فاکتوری برای ایشان ارسال میگردد.

اما هزینه دقیق بعد از بازدید از گلخانه محاسبه می شود.

کارشناس کشت گلخانه به گزارش دوره ای نیاز دارد ، اتوماسیون این خدمت را دارد ؟

از قابلیـت هـای این سـیستم تهیه و ارائـه گـزارشـات از  پارامترهای دما، رطوبت، روشنایی، CO2 وغیره و همچنین عملـکرد تجهیــــزات گـلخـــانه در دوره هــای زمانــی مختلــف مــی باشــد کــه در ســرور اختصاصــی ذخیــره مـی شـوند و قابـل بازیابـی هسـتند. گلخانـه دار مـی توانـد این گـزارشــات دوره ای و این جداول آماری را از طریـق رایانـه شـخصی و اپلیکیشـن تلفـن همـراه دریافت کرده و به کارشناس کشت ارائه نماید.

در سیستم اتوماسیون آیسی من از پی ال سی استفاده می شود ؟

خیر. شرکت از سیستم پردازنده RTU استفاده می نماید که سیستمی بروز و کاربردی محسوب میشود که تمامی قابلیت ها و امکانات پی ال سی را دارا می باشد. بدلیل اینکه این سیستم در داخل کشور تولید می گردد ، از قیمت به مراتب مناسب تری برخوردار است.

اما با این وجود در صورت درخواست مشتری، شرکت می تواند سیستم اتوماسیون را با پردازنده پی ال سی اجرا نماید که بایستی هزینه بیشتری برای آن پرداخت نماید.

از چه زمانی می توان پروژه اتوماسیون گلخانه را آغاز نمود؟

زمانی که نقشه جای گذاری تجهیزات گلخانه مانند فن ها ، بخاری ها ، موتور دریچه ها و غیره آماده شد، می توان مراحل اولیه اجرای اتوماسیون مثل ارائه مشاوره های لازم ، کابل کشی ها ، خرید لوازم و غیره را آغاز نمود. اما برای راه اندازی نیاز است که پروژه برق صنعتی گلخانه به اتمام رسیده باشد.

آیا امکان پرداخت هزینه اجرای پروژه اتوماسیون بصورت اقساطی وجود دارد؟

در راستای رفاه حال مشتریان، شرکت تسهیلاتی را از طریق یکی از صندوق های مالی فراهم کرده است تا مشتریانی که شرایط لازم را دارند بتوانند بصورت درصدی پیش پرداخت و مابقی اقساطی اقدام به تجهیز گلخانه خود به اتوماسیون گلخانه نمایند.

شاید بخواهید این محصولات را هم ببینید.

اتوماسیون هوشمند گلخانه چیست؟

به بهترین بیان سیستمی است که کنترل هوشمند فرایندهای درون گلخانه را در دست گرفته و نیاز به دخالت عوامل انسانی را تا حد زیادی کاهش میدهد. این سیستم در واقع 6 دستاورد مهم راحتی، دقت، کیفیت ، راندمان، صرفه جویی و پیشگیری از آفات را برای گلخانه دار به ارمغان می آورد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© ICMAN 2021 ; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ICMAN می باشد.

لطفا برای دریافت فایل ها ایمیل خود را وارد کنید.

شروع به گفتگو
1
نیاز به کمک دارید؟پیام دهید.
سلام به وب سایت ICMAN خوش آمدید. چگونه میتونیم کمکتون کنیم؟