این صفحه در حال بروزرسانی است

به ریشه های گیاهت خوب آب میرسه؟

سنسور رطوبت سنج خاک مدباس SM4-ECO مدل دفنی

در محیط های گلخانه ای، باغات و مزارع، از مهمترین پارامترها سنجش میزان رطوبت خاک می باشد. سنجش میزان رطوبت خاک در رشد گیاهان و همچنین مدیریت مصرف آب نقش به سزایی دارد، کارکرد این سنسور سنجش میزان نسبی رطوبت خاک است. در واقع به کمک پرابی که برای آن تعبیه شده میزان رطوبت نسبی خاک را به صورت درصدی اندازه گیری میکند. این سنسور داده ها را از طریق شبکه RS-485 و تحت پروتکل نرم افزاری مدباس (Modbus-RTU) برای تجهیزات صنعتی همچون PLC ها ، DCS ها ، RTU ها و غیره ارسال می نماید.

این سنسور قابلیت دفن درون بستر خاک را دارد. بدین لحاظ از درجه مقاومت مناسبی در مقابل نفوذ رطوبت ، گرد و خاک و اشیا خارجی برخوردار می‌باشد. میزان رطوبت در اعماق مختلف خاک متفاوت است، بنابراین مقدار اندازه گیری شده توسط سنسور رطوبت خاک نیز متفاوت است. سنسور رطوبت خاک برای اندازه گیری در عمق مدنظر دفن می‌شود که انتخاب این عمق بر اساس نوع گیاه و بافت خاک است. 

* این سنسور از اصلی ترین ملزومات برای سیستم های آبیاری هوشمند و کنترل اقلیم گلخانه ها می باشد.

روش‌های دفن سنسور درون خاک

سنسور رطوبت خاک
سنسور رطوبت خاک

ویژگی های کلیدی محصول

پروتکل Modbus

ارسال اطلاعات دما و رطوبت برای تجیزاتی مثل PLC و RTU از طریق شبکه RS-485 و تحت پروتکل نرم افزاری Modbus RTU

محدوده اندازه گیری

محدوده اندازه گیری رطوبت خاک
0 تا 100 درصدپکیج ضد آب و گرد و غبار

بدنه ضد آب و گرد و غبار
با استاندارد IP67


قابلیت اتصال به انواع PLC

قابلیت اتصال به PLC های دلتا ، زیمنس ، فتک و غیره از طریق شبکه RS-485

سنسور رطوبت خاک

قابلیت دفنی بودن

بر اساس نوع گیاه و بافت خاک در عمق مناسب درون بستر خاک دفن می‌شود


ارتباط PLC با محصولات ابزار دقیق

ویدئوهای اتصال و راه اندازی محصول با انواع PLC و HMI
جهت دریافت تمامی ویدئوهای فعلی و جدیدترین ویدئوهای ضبط شده با موضوعات اتصال و راه اندازی محصول و ارتباط با انواع PLC و HMI کلیک کنید.
از تجربیات متخصصین بهره بگیرید.
با تکمیل فرم زیر با متخصصین PLC که از این محصول در پروژه های خود استفاده کرده اند ارتباط بگیرید و از تجربیات آنها بهره ببرید. ما نیز در سریع ترین زمان ممکن درخواست شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهیم گرفت.
از تجربیات متخصصین بهره بگیرید.
با تکمیل فرم زیر با متخصصین PLC که از این محصول در پروژه های خود استفاده کرده اند ارتباط بگیرید و از تجربیات آنها بهره ببرید. ما نیز در سریع ترین زمان ممکن درخواست شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهیم گرفت.

اهمیت استفاده از سنسور رطوبت خاک در صنایع مختلف

آبیاری اتوماتیک

با نصب سنسور رطوبت خاک هنگامی که سطح رطوبت در خاک یا محل ریشه در حد مطلوبی باشد آبیاری متوقف می شود. سیستم های آبیاری اتوماتیک بر اساس میزان اندازه گیری شده توسط سنسور رطوبت خاک میزان آبیاری بستر کشت را با کنترل پمپ های آب یا شیرهای برقی به صورت خودکار برای شما تنظیم نموده و همینطور به مصرف بهینه آب هم کمک می کند.

گلخانه

با توجه به اهمیت موضوع مدیریت آب در کشور و همچنین در بین گلخانه داران، میتوان با داشتن میزان رطوبت بستر کشت بوسیله سنسورهای رطوبت خاک، آبیاری به محصولات را مدیریت نمود تا در مصرف منابع آب صرفه جویی شود. همچنین آبیاری بیش از حد باعث بروز بیماری ها از جمله بیماری های رایج قارچی گلخانه ای و کم آبی باعث آسیب های گوناگون مانند کاهش کیفیت و تولید محصول می گردد.

بستر پرورش قارچ

پرورش قارچ اگر چه کاری آسان است اما اگر با دانش و اطلاعات کافی وارد آن نشوید، نتیجه ی خوبی نمیگیرید. در روزهای اولیه خاکدهی، رطوبت خاک بسیار مهم است. زیرا میسلیوم در محیط مرطوب به سرعت گسترش خواهد یافت. آبیاری جز تخصصی ترین و حساس ترین کارها در پرورش قارچ است که نیاز به تجربه و دقت زیادی دارد. ابزاری که برای آبیاری استفاده می کنید نقش مهمی در کیفیت آبیاری دارد. سنسور رطوبت خاک شما را در آبیاری دقیق سالن یاری میکند و می توانید این آبیاری را به صورت دستی یا اتوماتیک انجام دهید.

کشاورزی

مطالبی که در زمینه کشاورزی، باغبانی و جنگلداری منتشر شده است مملو از مقالاتی می باشند که اثرات خشکی را بر رشد و محصول انواع گیاهان به زبان های مختلف بیان می دارند. بطور کلی با کاهش رطوبت خاک، مقدار رشد نیز کاهش پیدا می کند و گیاهان با رطوبت نا کافی خاک رشد و نمو ندارند. رطوبت خاک به میزان بارندگی، شدت مصرف آب توسط گیاهان، دمای هوا و ... بستگی دارد.

مشاهده بیشتر
تصاویر نمونه استفاده سنسور در پروژه ها

نظرات مشتریان آیسی من

سفارشی سازی محصول

مشتریان این محصول ممکن است بسته به شرایط پروژه خود نیاز داشته باشند ویژگی یا امکاناتی را به این محصول اضافه کنند. مثلا بخواهند این سنسور به سایر پورت های ورودی و خروجی از جمله LAN ، RS232 ، 4 to 20 mA  و غیره مجهز شود. یا خروجی رله و نمایشگر به آن اضافه شود. در این صورت مجموعه آیسی من ، با درنظر گرفتن شرایط و قوانین آن امکان سفارشی این محصول را ایجاد نموده است.

برای سفارشی سازی محصول بایستی سه شرط فراهم شود:

  • تیم تحقیق و توسعه شرکت در آن برهه از نظر زمانی پتانسیل اجرای پروژه را داشته باشد.
  • حداقل سفارش مورد تایید 100 عدد می باشد.
  • مدت زمان تحویل سفارش حداقل 40 روز می باشد.
مراحل سفارشی سازی
سوالات متداول مشتریان
سوالات مرتبط با محصول
ارتباطات سنسور با سایر تجهیزات تحت چه شبکه ای انجام میگیرد؟

تحت شبکه Modbus-RTU

آیا می توانم آدرس سنسور را تغییر دهم؟

بله با دستورات مدباس به صورت نرم افزاری می‌توان آدرس slave سنسور را تغییر داد. برای دریافت آموزش ویدئویی این موضوع می توانید به صفحه سنسور و تب ویدئوهای محصول مراجعه کنید.

قطعاتی که در این مدار استفاده می شود ساخت چه کشورهایی است؟

قطعات الکترونیکی مورد استفاده در این سنسور ساخت کشور آمریکا می‌باشند.

آیا امکان استفاده از چندین سنسور بر روی یک شبکه (خط) مدباس وجود دارد؟

بله. متناسب با استانداردهای پروتکل مدباس این امکان وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نحوه تفکیک اطلاعات سنسورها می‌توانید به فایل آموزش راه اندازی سنسور مراجعه کنید.

از کجا می توانم به راهنماهای نصب و راه اندازی محصول دست پیدا کنم؟

می‌توانید تمامی آموزش‌ها و فایل‌های لازم را در صفحه محصول و در تب‌های “ویدئوهای محصول” و “فایل‌های دانلودی” مشاهده و دریافت نمایید. اینجا را کلیک کنید

در مورد محصول و قطعات آن سوال فنی دارم، چگونه آن را مطرح کنم؟

سوالات شما در مورد مسائل فنی محصول در قالب پیام متنی (پیامک یا شبکه های اجتماعی) برای تیم پشتیبانی ارسال می‌شود و کارشناسان فنی از همین طریق پاسخگو خواهند بود. درصورت نیاز با شما تماس مستقیم گرفته خواهد شد.

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا PH و سختی خاک را نیز اندازه گیری میکند؟

خیر. این سنسور تنها رطوبت خاک را اندازه گیری می‌نماید.

مزرعه من برق ندارد، میتوانم از سنسور شما استفاده کنم؟

خیر. چون سنسور رطوبت خاک از طریق کابل به برق متصل شده و تغذیه می‌شود.

سنسور را تا چه عمقی می‌توان دفن کرد؟

با توجه به اینکه طول کابل دستگاه 3 متر می‌باشد، سنسور می‌تواند نهایتا تا 2 متر و نیم درون خاک دفن شود.

آیا سنسور مستقیما به PLC وصل می شود؟

یک سری از ‌plc ها دارای پورت RS-485 هستند و سنسور مستقیم به آنها وصل می‌شود. اما بعضی از PLC ها دارای پورت RS-485 نیستند و باید به وسیله کارت های توسعه RS-485 ، سنسور ها را متصل کرد.

آیا سنسور به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل می شود؟ چگونه ؟

بله. این سنسورها به وسیله انواع مبدل های RS-485 به USB، به انواع کامپیوترها (فارغ از نوع سیستم عامل) متصل می شود.

در چه زمان استفاده از سنسور رطوبت خاک دفنی sm4 پیشنهاد می شود؟

در زمان هایی که کاربر بسته به نیاز خود ( جلوگیری از سرقت دستگاه و … ) تصمیم میگیرد که سنسور را درون خاک دفن نماید. با توجه به اینکه بدنه سنسور رطوبت خاک دفنی sm4 از درجه مقاومت مناسب تری  در مقابل نفوذ رطوبت ، گرد و خاک و اشیا خارجی برخوردار می‌باشد از سنسور sm4 استفاده می شود .

آیا می توان از محصول در محیط های خارجی استفاده کرد؟

بله. بدلیل اینکه بدنه دستگاه دارای استاندارد محافظت در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار (IP66) می‌باشد، می‌توان از این محصول در محیط‌های خارجی استفاده نمود. اما توصیه نمی‌شود به طور مستمر زیر بارش باران یا پاشش آب مستقیم قرار بگیرد.

آیا پاشش مستقیم آب روی کاور سنسور باعث آسیب دیدن سنسور می شود؟

با توجه به کاور محافظی که روی سنسور قرار گرفته است پاشش‌های ناگهانی مایعات غیر اسیدی را دفع می‌کند و مشکلی برای سنسور ایجاد نمی‌شود.

نوع فلز به کار رفته در پراب سنسور چیست؟

تولید کننده این پراب ، آن را از نوع استیل ضد زنگ و خوردگی ارائه نموده است.

چطور میتوانم بوسیله این سنسور ، پمپ آب یا شیر برقی را کنترل کنم؟

بوسیله سنسور رطوبت خاک به تنهایی امکان کنترل پمپ‌های آب وجود ندارد اما با اتصال آن به سیستم‌های اتوماسیون گلخانه یا آبیاری اتوماتیک که مبتنی بر پردازنده‌های مرکزی مانند PLC و RTU هستند می‌توان پمپ‌های آب را بر اساس رطوبت اندازه گیری شده توسط این سنسور بطور برنامه ریزی شده کنترل نمود. بدین وسیله آبیاری اتوماتیک بر مبنای رطوبت خاک انجام خواهد گرفت.

آیا میتوانم از این سنسور برای گیاهان آپارتمانی استفاده کنم؟

این سنسور چون در اصل برای مصارف صنعتی تولید شده است، برای نمایش مقدار رطوبت خاک حداقل نیاز به نمایشگری جانبی مثل HMI یا صفحه رایانه دارد. درصورتیکه استفاده از این سنسور و آن نمایشگر برای کاربر صرفه اقتصادی داشته باشد ، می‌تواند از آن برای گیاهان آپارتمانی نیز استفاده نماید.

آیا برای خواندن مقدار رطوبت خاک به دستگاه جانبی دیگری نیاز است؟

چون این سنسور برای اهداف صنعتی تولید شده است بایستی برای قرائت میزان رطوبت خاک از نمایشگرهای صنعتی مانند HMI و نمایشگر 7seg صنعتی استفاده نمود که بسته به شرایط پروژه کاربر می‌توان آن را مستقیما  از طریق پروتکل مدباس به این نمایشگرها متصل نمود و یا با پردازنده واسطی مثل PLC. البته درصورت استفاده از PLC می توان از صفحه رایانه نیز به عنوان نمایشگر استفاده نمود.

آیا برای آبیاری اتوماتیک باید سنسور رطوبت خاک داشته باشیم؟

بستگی به این دارد که نوع آبیاری اتوماتیک بر اساس آبیاری زمانی (تایمری) باشد یا مبتنی بر مقادیر سنسورهای مانند رطوبت خاک.

مقادیر اندازه گیری شده توسط این سنسور به چه طریقی قابل مشاهده است ؟

به دلیل اینکه این سنسور از طریق پروتکل مدباس با دستگاه هایی مثل PLC ، RTU و HMI ارتباط برقرار می‌کند، می‌توانید مقادیر اندازه‌گیری شده توسط این سنسور را در نمایشگرهای صنعتی HMI و مانیتور کامپیوتر شخصی خود مشاهده نمایید.

کابل نیز به همراه سنسور ارسال می شود؟

بله. 3 متر کابل ورودی ( تغذیه + RS-485 ) چهار رشته‌ای افشان با ضخامت 0.25 به همراه محصول ارسال می گردد.

سوالات ثبت سفارش
مشاهده سوالات
آیا در تمام ساعات شبانه روز میتوانم سفارش ثبت کنم؟

نحوه ثبت سفارش بر اساس تعداد سفارش متفاوت است:

1. برای سفارش تا 40 عدد از این محصول می‌توانید در 24 ساعت شبانه روز از طریق فروشگاه سایت سفارش خودتان را ثبت نمایید. 

2. درصورتی که تعداد سفارش شما از 40 عدد بیشتر باشد، می‌توانید بصورت تلفنی از شنبه تا پنج شنبه (به جز ایام تعطیل رسمی) از ساعت 8 الی 16 سفارش خود را ثبت نمایید.

آیا امکان خرید حضوری در محل شرکت وجود دارد؟

خیر. سفارشات به روش‌های تعریف شرکت برای مشتریان ارسال می‌گردد و امکان خرید حضوری وجود ندارد.

چند روزه سفارش آماده و ارسال می شود؟

اگر تعداد سفارش تا 40 عدد باشد، بین 3 تا 7 روز کاری بعد از واریز وجه سفارش ارسال می‌گردد. درصورتی که تعداد سفارش از این مقدار بیشتر شود، بسته به تعداد، زمان آماده سازی و ارسال محصول به مشتری اعلام می‌گردد.

چگونه می توانم سفارش خود را پیگیری کنم؟

شما می توانید وضعیت سفارش خود را از طریق پنل کاربری خود مشاهده کرده و پیام ایمیل مراحل سفارش برای شما ارسال می‌گردد. همچنین می‌توانید با ارسال پیام متنی یا صوتی از طریق پیامک یا شبکه‌های اجتماعی به شماره‌های تیم فروش ما از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا میتوانم بعد از تحویل محصول آن را مرجوعی کنم؟

بله. تا 10 روز پس از ارسال محصول برای مشتری امکان بازگشت کالا وجود دارد. در زمان بازگشت سفارش به شرکت، محصولات مورد تست و بررسی قرار می‌گیرد و در صورت داشتن شرایط لازم طبق قوانین مرجوعی شرکت، هزینه‌های شامل ارسال، بسته بندی و انبارداری از مبلغ سفارش کسر و مابقی به مشتری عودت داده می‌شود. در شرایط زیر کالا مشمول مرجوعی می‌شود:

– پلمپ کارتن محصول باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، آسیب دیدگی قسمت های مختلف وجود نداشته باشد. باز کردن کارتن ، جعبه بدنه محصول و کندن برچسب‌ها امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌ نشده باشد.

لطفاً قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان پشتیبانی تماس گرفته شود.

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا بعد از ثبت سفارش میتوانم اقلام جدیدی اضافه کنم؟

بله . اگر هنوز صورت‌حساب خود را پرداخت ننموده‌اید می‌توانید به فروشگاه بازگشته و اقلام جدیدی به سبد خرید خود اضافه کنید و اگر صورت‌حساب را پرداخت کرده‌اید می‌توانید ثبت سفارش جدید انجام دهید. در صورت خرید تلفنی نیز به همین شکل عمل می‌شود. 

چه روش هایی برای پرداخت سفارش وجود دارد؟

بر اساس تعداد و نوع سفارش شما 2 روش پرداخت وجود دارد:

1. برای سفارش تا 40 عدد از محصول می‌توانید از طریق درگاه فروشگاه سایت خرید خود را انجام دهید یا مبلغ صورت‌حساب را از طریق کارت به کارت یا حواله به شماره‌های بانکی شرکت واریز نموده و رسید پرداخت را برای یکی از شماره‌های تیم فروش ما ارسال نمایید یا تماس بگیرید.

2. برای سفارش بیش از 40 عدد از محصول می‌توانید مبلغ صورت‌حساب را از طریق کارت به کارت یا حواله به شماره‌های بانکی شرکت واریز نموده و رسید پرداخت را برای یکی از شماره‌های تیم فروش ما ارسال نمایید یا تماس بگیرید.

شماره های بانکی شرکت:

شماره کارت 8878-0818-8370-5859
شماره حساب بانک تجارت 5736052441
شماره شبا IR630180000000005736052441
نزد بانک تجارت به نام شرکت داده سازان امین جوان

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا میتوانم هزینه سفارش را به صورت اقساطی یا چکی پرداخت کنم؟

شما می‌توانید در جشنواره‌های فروش ویژه‌ای که شرکت برگزار می‌کند سفارش خود را ثبت کنید تا از مزایای خرید بصورت اقساطی یا چکی برخوردار شوید.

برای اطلاع از زمان برگزاری جشنواره‌های فروش آیسی‌من فرم عضویت در خبرنامه را تکمیل نمایید تا از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع رسانی شود.

سفارش ها به چه روش هایی ارسال می شوند؟

در صورتی‌که شما از طریق سایت سفارش را ثبت کنید، به انتخاب مشتری از سه طریق تیپاکس، باربری ترمینال و پست پیشتاز سفارشات ارسال می‌شوند. اما اگر مشتری مایل باشد سفارش خود را به روش‌های دیگری مثل باربری هوایی تحویل بگیرد می‌تواند با پشتیبانی سایت تماس گرفته و موضوع را مطرح نماید.

ضمنا ارسال توسط پیک موتوری ویژه شهرهای شیراز و صدرا نیز انجام می‌گیرد.

آیا ارسال سفارشات رایگان انجام میگیرد؟

تیپاکس و پیک : هزینه بسته بندی و ارسال سفارش از طریق تیپاکس و پیک بصورت رایگان انجام می گیرد.

باربری : برای ارسال از طریق باربری (ترمینال) هزینه بسته بندی و ارسال مرسوله تا دفتر باربری با پیک رایگان است و در صورتیکه مبلغ سفارش بالای 5 میلیون تومان باشد هزینه باربری نیز رایگان می باشد. در غیر اینصورت به شکل پس کرایه انجام میگیرد. 

سوالات گارانتی و خدمات پس از فروش
مشاهده سوالات
شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش چگونه است؟

این محصول دارای ۱۲ ماه گارانتی و 36 ماه خدمات پس از فروش با شرایط مورد توافق می‌باشد. شرایطی که دستگاه را از گارانتی خارج می‌کند:

1. آسیب به دستگاه و یا تجهیزات مرتبط با دستگاه به دلیل نوسانات برق یا حوادث طبیعی و مصنوعی مثل سیل، آتش‌سوزی ، زلزله و … و یا دستکاری و آسیب فیزیکی به دستگاه به هر نحو.

2. سوختن و هرگونه آسیب فیزیکی به بورد مدار چاپی، سیم‌ها، اتصالات، قطعات و یا کاور سنسور به علت حریق و یا هر اتفاق دیگر از طرف خریدار.

3. استفاده نادرست از دستگاه و عدم رعایت الزامات ایمنی و نصب ( اتصال ولتاژ غیر مجاز، اتصال سیم‌های انتقال ولتاژ به سیم‌های انتقال اطلاعات، ورود آب به کاور سنسور، اتصال سیم های اطلاعات به یکدیگر ) 

4. باز کردن جعبه دستگاه و هر گونه آسیب به برچسب گارانتی دستگاه، اعم از مخدوش نمودن، پارگی و … .

شاید بخواهید این محصولات را هم ببینید.
سوالات ثبت سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© ICMAN 2021 ; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ICMAN می باشد.

لطفا برای دریافت فایل ها ایمیل خود را وارد کنید.

لطفا برای دریافت فایل ها ایمیل خود را وارد کنید.

شروع به گفتگو
1
نیاز به کمک دارید؟پیام دهید.
سلام به وب سایت ICMAN خوش آمدید. چگونه میتونیم کمکتون کنیم؟