این صفحه در حال بروزرسانی است

سنسور دما و رطوبت

دما و رطوبت شما را داریم!

سنسور دما و رطوبت مدباس - TH1-ECO

سنسور دما و رطوبت مدباس  مدل TH1-ECO ، دما و رطوبت محیط های صنعتی و غیر صنعتی از قبیل گلخانه ، مرغداری ، مراکز دامپروری ، اتاق سرور ،آزمایشگاه ، سردخانه ، ساختمان های اداری و مسکونی و . . . را اندازه گیری می نماید. این دستگاه داده های دما و رطوبت را از طریق شبکه RS-485 و تحت پروتکل نرم افزاری مدباس برای تجهیزات صنعتی همچون PLC ها ، DCS ها ، RTU ها و غیره ارسال می نماید. 

ویژگی های کلیدی محصول

پروتکل Modbus

ارسال اطلاعات دما و رطوبت برای تجیزاتی مثل PLC و RTU از طریق شبکه RS-485 و تحت پروتکل نرم افزاری Modbus RTU

محدوده اندازه گیری

محدوده اندازه گیری دما :
20- تا 85+ درجه
محدوده اندازه گیری رطوبت :
0 تا 100 درصد

پکیج ضد آب و گرد و غبار

بدنه ضد آب و گرد و غبار با استاندارد IP64


قطعات باکیفیت

استفاده از قطعات آمریکایی و سنسور سوئیسی با دقت و کیفیت بالا در تولید محصول

قابلیت اتصال به انواع PLC

قابلیت اتصال به PLC های دلتا ، زیمنس ، فتک و غیره از طریق شبکه RS-485

ارتباط PLC با محصولات ابزار دقیق

ویدئوهای اتصال و راه اندازی محصول با انواع PLC و HMI
جهت دریافت تمامی ویدئوهای فعلی و جدیدترین ویدئوهای ضبط شده با موضوعات اتصال و راه اندازی محصول و ارتباط با انواع PLC و HMI کلیک کنید.
از تجربیات متخصصین بهره بگیرید.
با تکمیل فرم زیر با متخصصین PLC که از این محصول در پروژه های خود استفاده کرده اند ارتباط بگیرید و از تجربیات آنها بهره ببرید. ما نیز در سریع ترین زمان ممکن درخواست شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهیم گرفت.
از تجربیات متخصصین بهره بگیرید.
با تکمیل فرم زیر با متخصصین PLC که از این محصول در پروژه های خود استفاده کرده اند ارتباط بگیرید و از تجربیات آنها بهره ببرید. ما نیز در سریع ترین زمان ممکن درخواست شما را بررسی کرده و با شما تماس خواهیم گرفت.

اهمیت استفاده از سنسور دما و رطوبت در صنایع مختلف

کشاورزی و گلخانه

همه می دانند که تغییرات دما و رطوبت هوای درون و بیرون گلخانه تاثیرات چشمگیری بر کیفیت و میزان تولید محصول میگذارد. همچنین بدون کنترل دما و رطوبت محیط نمی توان به طور مناسب از آفات گیاهی جلوگیری کرد. به همین دلیل لازم است سنسورهای دما و رطوبت صنعتی و دقیقی در نقاط مختلف گلخانه نصب شود تا گلخانه دار بتواند دائماً از شرایط اقلیم گلخانه خود با خبر شده و اقدامات لازم را انجام دهد.

مرغداری و پرورش طیور

بازه حدودی 17-35 درجه سانتی گراد و میزان رطوبت بین بازه ی 40-50 درصد توسط کارشناسان توصیه شده است تا پرنده بتواند از انرژي موجود در خوراك به بهترين نحو استفاده کند. افزایش رطوبت بیش از میزان توصیه شده باعث کاهش توانایی دفع حرارت حیوان، کاهش ظرفیت تنفس طیور، ایجاد بستر مرطوب رشد میکروب ها میگردد. با افزایش دمای سالن طیور شروع به له له زدن می کنند و بال می اندازند.

plc پی ال سی

دامداری

تنش های دمایی در محیط زیست این دام ها باعت مواردی از جمله اختلال در فرآیند های تولید شیر و نحوه زندگی حیوان، تلفات یا کاهش رشد رویان و گوساله ، افزایش آلودگی و حشرات مضر و غیره می شود. در صورتی که شدت یا طول دوره این تنش از آستانه تحمل خارج شود آسیب های رفتاری و فیزیولوژیکی و ایمنی به وجود می آورد. اینجاست اهمیت کنترل و مانیتورینگ دما و رطوبت روشن میشود.

سالن پرورش قارچ

قارچ ها گیاهانی حساس هستند و با رعایت نکردن شرایط دمایی و رطوبتی مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد می کند: 1. بروز انواع بیماری ها و ویروس ها 2. توقف رشد قارچ ها در دمای بالای 40 درجه و زیر صفر 3. رشد قارچ ها در اندازه های مختلف 4. کم وزن شدن قارچ، توخالی شدن ساقه، ترک برداشتن کلاهک و رشد کثیف و بی کیفیت قارچ در زیر خاک بدلیل کم بودن میزان رطوبت 5. بلند شدن ساقه، کپک زدن قارچ ها و ایجاد لکه های قهوه ای بر روی کلاهک قارچ به علت کم بودن میزان رطوبت.

انبار مواد غذایی و دارو

یکی از فاکتور های بسیار موثر در ایمنی و حفظ کیفیت مواد غذایی برای تولید کنندگان مواد غذایی و همینطور برای انبار های دارو مخصوصا داروهای خاص ، دما و رطوبت محیط نگهداری است. میزان نامناسب دما و رطوبت محیط باعث کاهش کیفیت و طول عمر محصولات غذایی و دارو می شود. تمامی انبار های دارویی باید دما و رطوبت سنج بوده و در جه حرارت و رطوبت همه روزه در وقت معین کنترل و در کارت مخصوص ماهیانه ثبت شود و در محل انبار بایگانی گردد.

پتروشیمی و پالایشگاه

اندازه گيري و کنترل دما نقش بسيار مهم و گسترده اي جهت کنترل کيفيت محصولات در صنایع مختلف نظير پالایش، پتروشيمي، کارخانجات شيميایی و... دارد. در تاسیسات پتروشیمی و پالایشگاه های نفت و گاز کنترل دما باعث جلوگیری از گرم شدن بیش از حد سخت افزار کنترل و نگهداری ،آسایش کارکنان و نیز نگهداری مواد و محصولات می گردد. معمولا این صنایع در مناطقی با رطوبت بالا مستقر هستند و نیاز دارند تا دما و رطوبت نسبی در سطح آسایش (حدود ۵۰ درصد و ۲۴ درجه سانتی گراد) نگه داشته شوند.

اتاق سرور

بالا رفتن دما و رطوبت اتاق می تواند باعث داغ شدن بیش از حد سرورها ، از کار افتادن ، آتش سوزی و ایجاد خسارت به آنهامی شود. بنابراین حتی اگر اتاق سرور را طبق تمامی استاندارد ها ساخته باشید باز هم کنترل دما و رطوبت استاندارد آن بقدری مهم است که .هنگامی که می‌خواهید سیستم تهویه‌ دقیق و کولینگ الیماکول را ایجاد کنید باید حتماً ضرورت‌های دمای مناسب و رطوبت استاندارد در زمان ورودی هوای رک شبکه، سرورهای داده پردازی و یا برقراری «هات اسپات» در بخش داده را تامین کنید.

مشاهده بیشتر
آموزش های نصب و راه اندازی محصول

سال ها تلاش برای رسیدن

از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود         به کجا میروم آخر . . . 

مشاهده سیر تحول محصول

در زیر می توانید با اسکرول کردن ، سیر تحول تولید و تجاری سازی محصول از آغاز تا کنون را مشاهده کنید.

فاز اول

فاز اول

اواخر سال 1398 بر اساس نیاز یکی از مشتریان، بررسی‌ها و نیاز سنجی‌های مجموعه، نمونه اولیه سنسور دما و رطوبت مدباس طراحی شد. این نمونه پس از طراحی، تست‌های اولیه را گذراند و استانداردهای لازم را به دست آورد. بعد از تأیید نهایی در بهار سال 1399 نسخه اولیه را تجاری سازی و تولید کردیم. 

بهار 1399
زمستان 1399
فاز دوم

فاز دوم

در این فاز برای دستگاه یک جعبه بدنه اولیه انتخاب شد. همچنین روی بدنه دستگاه برند شرکت و مشخصات خود دستگاه چاپ شد. 

فاز سوم

فاز سوم

متناسب با نیازهای شرکت و مشتریان یک سری توسعه های نرم افزاری بر روی دستگاه پیاده سازی شد و بر اساس نیاز های صنعتی سازی، زیر ساخت های صنعتی و حفاظتی و برخی شرایط دیگر، شکل ظاهری PCB دوباره کمی دستخوش تغییر شد. در این فاز از توسعه صنعتی، هدف اقتصادی سازی و به صرفه شدن بورد الکترونیکی و بر طرف کردن برخی عیوب بوده که به انجام رسید و نسخه (ورژن) دوم را آماده نمودیم.

پاییز 1400
زمستان 1400
فاز چهارم

فاز چهارم

در این مرحله نیز هدف توسعه جعبه بوده است. این جعبه‌ای است که هم اکنون برای سنسور استفاده می‌شود. در این مدت که دستگاه مورد توسعه، تولید و تجاری سازی قرار گرفته است، چند صد دستگاه از این محصول به روش‌های مختلف به فروش رسیده است. 

فاز پنجم

فاز پنجم

در این فاز نیز تقریبا تمامی باگ‌های نرم افزاری برطرف شده و اقتصادی سازی های مورد نیاز انجام شد. در نتیجه سومین نسخه از بورد محصول نیز به مرحله تولید رسید.

تابستان 1401
زمستان 1401
فاز ششم

فاز ششم

چهارمین نسخه از بورد محصول به مرحله تولید رسید.

تصاویر نمونه استفاده سنسور در پروژه ها

شرکت پالایش نفت لاوان

شرکت پالایش نفت لاوان به عنوان یکی از بزرگترین مشتریان آیسی من رضایتمندی خود از سنسور دما و رطوبت TH1 را در قالب فایل PDF اعلام نموده است.

نظرات مشتریان آیسی من

ویدئو های ارسالی

سفارشی سازی محصول

مشتریان این محصول ممکن است بسته به شرایط پروژه خود نیاز داشته باشند ویژگی یا امکاناتی را به این محصول اضافه کنند. مثلا بخواهند این سنسور به سایر پورت های ورودی و خروجی از جمله LAN ، RS232 ، 4 to 20 mA  و غیره مجهز شود. یا خروجی رله و نمایشگر به آن اضافه شود. در این صورت مجموعه آیسی من ، با درنظر گرفتن شرایط و قوانین آن امکان سفارشی این محصول را ایجاد نموده است.

برای سفارشی سازی محصول بایستی سه شرط فراهم شود:

  • تیم تحقیق و توسعه شرکت در آن برهه از نظر زمانی پتانسیل اجرای پروژه را داشته باشد.
  • حداقل سفارش مورد تایید 100 عدد می باشد.
  • مدت زمان تحویل سفارش حداقل 40 روز می باشد.
مراحل سفارشی سازی
سوالات متداول مشتریان
سوالات مرتبط با محصول
ارتباطات سنسور با سایر تجهیزات تحت چه شبکه ای انجام میگیرد؟

تحت شبکه Modbus-RTU

آیا می توانم آدرس سنسور را تغییر دهم؟

بله با دستورات مدباس به صورت نرم افزاری می توان آدرس slave سنسور را تغییر داد. برای دریافت آموزش ویدئویی این موضوع می توانید به صفحه سنسور و تب ویدئوهای محصول مراجعه کنید.

قطعاتی که در این مدار استفاده می شود ساخت چه کشورهایی است؟

قطعات مورد استفاده در این سنسور ساخت کشورهای آمریکا و سوئیس می باشند.

آیا امکان استفاده از چندین سنسور بر روی یک شبکه (خط) مدباس وجود دارد؟

بله. متناسب با استانداردهای پروتکل مدباس این امکان وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نحوه تفکیک اطلاعات سنسورها می توانید به فایل آموزش راه اندازی سنسور مراجعه کنید.

از کجا می توانم به راهنماهای نصب و راه اندازی محصول دست پیدا کنم؟

می توانید تمامی آموزش ها و فایل های لازم را در صفحه محصول و در تب های “ویدئوهای محصول” و “فایل های دانلودی” مشاهده و دریافت نمایید. اینجا را کلیک کنید

آیا سنسور مستقیما به PLC وصل می شود؟

یک سری از ‌plc ها دارای پورت RS-485 هستند و سنسور مستقیم به آنها وصل می‌شود. اما بعضی از PLC ها دارای پورت RS-485 نیستند و باید به وسیله کارت های توسعه RS-485 ، سنسور ها را متصل کرد.

آیا سنسور به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل می شود؟ چگونه ؟

بله. این سنسورها به وسیله انواع مبدل های RS-485 به USB، به انواع کامپیوترها (فارغ از نوع سیستم عامل) متصل می شود.

در مورد محصول و قطعات آن سوال فنی دارم، چگونه آن را مطرح کنم؟

سوالات شما در مورد مسائل فنی محصول در قالب پیام متنی (پیامک یا شبکه های اجتماعی) برای تیم پشتیبانی ارسال می شود و کارشناسان فنی از همین طریق پاسخگو خواهند بود. درصورت نیاز با شما تماس مستقیم گرفته خواهد شد.

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا می توان از محصول در محیط های خارجی استفاده کرد؟

بله. بدلیل اینکه بدنه دستگاه دارای استاندارد محافظت در مقابل نفوذ آب و گرد و غبار (IP66) می باشد، می توان از این محصول در محیط های خارجی استفاده نمود. اما توصیه نمی شود به طور مستمر زیر بارش باران یا پاشش آب مستقیم قرار بگیرد.

آیا پاشش مستقیم آب روی کاور سنسور باعث آسیب دیدن سنسور می شود؟

با توجه به کاور محافظی که روی سنسور قرار گرفته است پاشش های ناگهانی مایعات غیر اسیدی را دفع می کند و مشکلی برای سنسور ایجاد نمی شود. اما طبیعتا به خاطر افزایش رطوبت اطراف سنسور بسته به حجم پاشش میعانات ، بین 2 تا 10 دقیقه میزان رطوبت ممکن است از حد عادی بیشتر یا کمتر نمایش داده شود.

آیا میتوان از این سنسور در کوره استفاده کرد؟

با توجه به جنس بدنه این سنسور ،امکان نصب در کوره وجود ندارد. اما برای شرکت این امکان وجود داردکه سنسور را با کابل نیم متری ارائه نماید تا مشتریان بتوانند مدار سنسور رابیرون و سنسور را درون کوره نصب کنند. 

مقادیر اندازه گیری شده توسط این سنسور به چه طریقی قابل مشاهده است ؟

به دلیل اینکه این سنسور از طریق پروتکل مدباس با دستگاه هایی مثل PLC ، RTU و HMI ارتباط برقرار می‌کند، می‌توانید مقادیر اندازه‌گیری شده توسط این سنسور را در نمایشگرهای صنعتی HMI و مانیتور کامپیوتر شخصی خود مشاهده نمایید.

کابل نیز به همراه سنسور ارسال می شود؟

بله. یک متر کابل ورودی ( تغذیه + RS-485 ) چهار رشته‌ای افشان با ضخامت 0.25 به همراه محصول ارسال می گردد.

سوالات ثبت سفارش
مشاهده سوالات
آیا در تمام ساعات شبانه روز میتوانم سفارش ثبت کنم؟

نحوه ثبت سفارش بر اساس تعداد سفارش متفاوت است:

1. برای سفارش تا 40 عدد از این محصول می توانید در 24 ساعت شبانه روز از طریق فروشگاه سایت سفارش خودتان را ثبت نمایید. 

2. درصورتی که تعداد سفارش شما از 40 عدد بیشتر باشد، می توانید بصورت تلفنی از شنبه تا پنج شنبه (به جز ایام تعطیل رسمی) از ساعت 8 الی 16 سفارش خود را ثبت نمایید.

آیا امکان خرید حضوری در محل شرکت وجود دارد؟

خیر. سفارشات به روش های تعریف شرکت برای مشتریان ارسال می گردد و امکان خرید حضوری وجود ندارد.

چند روزه سفارش آماده و ارسال می شود؟

اگر تعداد سفارش تا 40 عدد باشد، در صورت موجود بودن بین 1 تا 3 روز کاری بعد از واریز وجه سفارش ارسال می گردد. درصورتی که تعداد سفارش از این مقدار بیشتر شود، بسته به تعداد ، زمان آماده سازی و ارسال محصول به مشتری اعلام می گردد.

چگونه می توانم سفارش خود را پیگیری کنم؟

شما می توانید وضعیت سفارش خود را از طریق پنل کاربری خود مشاهده کرده و پیام ایمیل مراحل سفارش برای شما ارسال می گردد. همچنین میتوانید با ارسال پیام متنی یا صوتی از طریق پیامک یا شبکه های اجتماعی به شماره های تیم فروش ما از وضعیت سفارش خود مطلع شوید.

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا میتوانم بعد از تحویل محصول آن را مرجوعی کنم؟

بله. تا 10 روز پس از ارسال محصول برای مشتری امکان بازگشت کالا وجود دارد. در زمان بازگشت سفارش به شرکت، محصولات مورد تست و بررسی قرار میگیرد و در صورت داشتن شرایط لازم طبق قوانین مرجوعی شرکت، هزینه های شامل ارسال، بسته بندی و انبارداری از مبلغ سفارش کسر و مابقی به مشتری عودت داده می شود. در شرایط زیر کالا مشمول مرجوعی می شود:

– پلمپ کارتن محصول باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، آسیب دیدگی قسمت های مختلف وجود نداشته باشد. باز کردن کارتن ، جعبه بدنه محصول و کندن برچسب‌ها امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌ نشده باشد.

لطفاً قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان پشتیبانی تماس گرفته شود.

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا بعد از ثبت سفارش میتوانم اقلام جدیدی اضافه کنم؟

بله . اگر هنوز صورتحساب خود را پرداخت ننموده اید می توانید به فروشگاه بازگشته و اقلام جدیدی به سبد خرید خود اضافه کنید و اگر صورتحساب را پرداخت کرده اید می توانید ثبت سفارش جدید انجام دهید. در صورت خرید تلفنی نیز به همین شکل عمل می شود. 

چه روش هایی برای پرداخت سفارش وجود دارد؟

بر اساس تعداد و نوع سفارش شما 2 روش پرداخت وجود دارد:

1. برای سفارش تا 40 عدد از محصول می توانید از طریق درگاه فروشگاه سایت خرید خود را انجام دهید یا مبلغ صورتحساب را از طریق کارت به کارت یا حواله به شماره های بانکی شرکت واریز نموده و رسید پرداخت را برای یکی از شماره های تیم فروش ما ارسال نمایید یا تماس بگیرید.

2. برای سفارش بیش از 40 عدد از محصول می توانید مبلغ صورتحساب را از طریق کارت به کارت یا حواله به شماره های بانکی شرکت واریز نموده و رسید پرداخت را برای یکی از شماره های تیم فروش ما ارسال نمایید یا تماس بگیرید.

شماره های بانکی شرکت:

شماره کارت 8878-0818-8370-5859
شماره حساب بانک تجارت 5736052441
شماره شبا IR630180000000005736052441
نزد بانک تجارت به نام شرکت داده سازان امین جوان

شماره های تیم فروش و پشتیبانی:

0917617918809176179588

آیا میتوانم هزینه سفارش را به صورت اقساطی یا چکی پرداخت کنم؟

شما می توانید در جشنواره های فروش ویژه ای که شرکت برگزار می کند سفارش خود را ثبت کنید تا از مزایای خرید بصورت اقساطی یا چکی برخوردار شوید.

برای اطلاع از زمان برگزاری جشنواره های فروش آیسی من فرم عضویت در خبرنامه را تکمیل نمایید تا از طریق ایمیل یا پیامک به شما اطلاع رسانی شود.

سفارش ها به چه روش هایی ارسال می شوند؟

درصورتی که شما از طریق سایت سفارش را ثبت کنید، به انتخاب مشتری از سه طریق تیپاکس، باربری ترمینال و پست پیشتاز سفارشات ارسال می شوند. اما اگر مشتری مایل باشد سفارش خود را به روش های دیگری مثل باربری هوایی تحویل بگیرد می تواند با پشتیبانی سایت تماس گرفته و موضوع را مطرح نماید.

ضمنا ارسال توسط پیک موتوری ویژه شهرهای شیراز و صدرا نیز انجام می گیرد.

آیا ارسال سفارشات رایگان انجام میگیرد؟

تیپاکس و پیک : هزینه بسته بندی و ارسال سفارش از طریق تیپاکس و پیک بصورت رایگان انجام می گیرد.

باربری : برای ارسال از طریق باربری (ترمینال) هزینه بسته بندی و ارسال مرسوله تا دفتر باربری با پیک رایگان است و در صورتیکه مبلغ سفارش بالای 5 میلیون تومان باشد هزینه باربری نیز رایگان می باشد. در غیر اینصورت به شکل پس کرایه انجام میگیرد. 

سوالات گارانتی و خدمات پس از فروش
مشاهده سوالات
شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش چگونه است؟

این محصول دارای ۱۲ ماه گارانتی و 36 ماه خدمات پس از فروش با شرایط مورد توافق می باشد. شرایطی که دستگاه را از گارانتی خارج می کند:

1. آسیب به دستگاه و یا تجهیزات مرتبط با دستگاه به دلیل نوسانات برق یا حوادث طبیعی و مصنوعی مثل سیل، آتش سوزی ، زلزله و … و یا دستکاری و آسیب فیزیکی به دستگاه به هر نحو.

2. سوختن و هرگونه آسیب فیزیکی به بورد مدار چاپی، سیم ها، اتصالات، قطعات و یا کاور سنسور به علت حریق و یا هر اتفاق دیگر از طرف خریدار.

3. استفاده نادرست از دستگاه و عدم رعایت الزامات ایمنی و نصب ( اتصال ولتاژ غیر مجاز، اتصال سیم های انتقال ولتاژ به سیم های انتقال اطلاعات، ورود آب به کاور سنسور، اتصال سیم های اطلاعات به یکدیگر ) 

4. باز کردن جعبه دستگاه و هر گونه آسیب به برچسب گارانتی دستگاه، اعم از مخدوش نمودن، پارگی و … .

شاید بخواهید این محصولات را هم ببینید.
سوالات ثبت سفارش

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

© ICMAN 2024 ; کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آیسی من می باشد.

لطفا برای دریافت فایل ها ایمیل خود را وارد کنید.

لطفا برای دریافت فایل ها ایمیل خود را وارد کنید.

شروع به گفتگو
1
نیاز به کمک دارید؟پیام دهید.
سلام به وب سایت ICMAN خوش آمدید. چگونه میتونیم کمکتون کنیم؟