سبد خرید

سورتینگ و بسته بندی میوه

سورتینگ اصطلاحي به معناي درجه بندي و دسته بندي انواع ميوه ها و ساير محصولات کشاورزي براساس اندازه، رنگ، شکل ظاهري و سایر مولفه های مورد نیاز گفته مي شود که توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود .

اهمیت سورتینگ

درجه‌بندی و بسته‌بندی درست و اصولی، موجب حفظ کیفیت و تازگی محصولات کشاورزی می شود .

این صنعت یکی از صنایع جانبی در کشاورزی است که گلخانه داران حرفه ای به صورت ویژه به آن می پردازند و اهدافی مثل کاهش ضایعات ، جلوگیری از آلودگی ها ، امکان درج اطلاعات محصول ، اصلاح الگوی مصرف ، ایجاد اشتغال پایدار ، تشخيص آسان تر کيفيت محصول توسط مشتري و توزيع منظم تر را خواهد داشت .

نقش سورتینگ در صادرات

محصولات سورتینگ شده باعث افزایش صادرات و ورود ارز به داخل کشور می شوند .

با استفاده از دستگاه های سورتینگ و بسته بندی، میتوانیم محصولات خود را با ظاهری مناسب در اختیار مشتریان خارجی قرار دهیم .

یکی از مراحل مهم در صادرات میوه و هر نوع محصول دیگر، فرایند تولید تا بسته بندی است.این فرآیند در صادرات میوه پس از برداشت محصول از خط سورتینگ تا بسته بندی میوه بوده و یکی از مراحل مهم برای عرضه محصول نهایی است.

محصولاتی که برای بسته‌بندی و صادرات انتخاب می‌شوند، باید از نظر اندازه و کیفیت تفکیک شده و یکدست باشند، این موضوع برای بسته‌بندی استاندارد و عرضه نهایی محصول بسیار با اهمیت است.

نقش سورتینگ در بازار داخلی

در کشور ما از نظر بسياري از مردم، سورتینگ فرایندی تجملی و صرفا جهت افزایش قیمت و زیبایی ظاهری محصول است در صورتی که با خرید محصولات سورت شده، محصولاتی کاملا سالم و با کیفیت در اختیار مصرف کنندگان قرار میگیرد ولی در خرید فله ای میزان ناخالصی و نا سالمی محصولات بالاتر است به همراه کیفیتی پایین تر .

همچنین استفاده از محصولات کشاورزي سورت و بسته بندي شده باعث افزایش فروشگاه هاي مدرن می شود .

بازار های پیش رو برای کشاورزان

بازارهای مستقیم برای بازاریابی و فروش محصولات کشاورزی برای بسیاری از کشاورزان از مهم ترین بخش فرصت های فروش است .

رفع نقایص و یا آلاینده‌ها موجب ارتقای سطح کیفیت محصولات تولید شده در بخش کشاورزی می گردد و کشاورزان می‌توانند با قیمتی مشابه آنچه در فروشگاه مواد غذایی عرضه می‌شود  یا به صورت اینترنتی یا از طریق سفارش تلفنی محصولات خود را به فروش برسانند.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع به گفتگو
1
نیاز به کمک دارید؟پیام دهید.
سلام به وب سایت ICMAN خوش آمدید. چگونه میتونیم کمکتون کنیم؟